Vasaloppet (Vasův běh)

Vasaloppet (Vasův běh)

Autobusový zájezd | 97. ročník | 3. – 8.3.2021

Každý rok se koná první březnovou neděli ve Švédsku legendární Vasův běh.

Závod se běží většinou po rovině tundrou-severským lesem, přes zasněžené pláně a několik jezer. Po startovní rovince následuje výběh (nebo spíše výstup) do mírné, 2 km dlouhé sjezdovky. Pak se už závodníci seřadí do sedmi stop a rovinatým nebo lehce zvlněným terénem se vydají vstříc dalším kilometrům. Na trati je 7 občerstvovacích stanic.

Vzdálenost 90 km se dá po dobré přípravě zdolat, jak dokazují tisíce lyžařů, kteří dojíždějí do cíle.

Odjezd z Prahy dne 3.3.2021, příjezd do Malungu 4.3.2021 odpoledne, závod se koná v neděli 7.3.2021, odjezd z Mory večer po závodě, příjezd do Prahy v pondělí večer 8.3.2021.

Ubytování na 3 noci zajištěno ve srubech střediska MALUNG (4-lůžkové sruby s kuchyňkou). Ubytování bez stravy, na místě možno dokoupit snídaně (cca. 75 SEK / nutno nahlásit předem). V areálu je k dipozici sauna v ceně ubytování. Možnost nakoupení potravin v Malungu (supermarket Lidl a ICA).

Doprava autobusem z Prahy na místo ubytování, na start do Sälenu a zpět z Mory do Prahy, trajekty Rostock – Trelleborg a zpět, 3 noci ubytování. Na trajekt doporučujeme vlastní spacák s sebou.

Cena: 13 600 Kč / osoba včetně startovního čísla

07.03.2021 | Švédsko

Jeden z nejznámějších a nejnavštěvovanějších závodů na lyžích, který se každoročně pořádá ve Švédsku!

Startovní čísla máme k dispozici!

http://www.vasaloppet.se/en

90 km Sälen-Mora

LETECKÁ VARIANTA – VASŮV BĚH 

  • 4 noci ubytování se snídaní (Orsa, cca. 15 km od cíle závodu, 2- a 3-lůžkové pokoje se spol. příslušenstvím na chodbě, 2 plně vybavené kuchyňky k dispozici, jídelna – na místě možnost doobjednání večeří, lyžárna) vč. startovního čísla a dopravy.
  • 04.03. – 08.03.2021, 21.900 Kč + aktuální cena letenky (nyní cca. 5.800 Kč) + poplatek za lyže (1 pár/osoba, lyže musí být uložené a sepnuté v samostatném vaku)
  • Na start přímé autobusové spojení (cena jízdného cca. 250 SEK / není zahrnuta v ceně zájezdu), na transfery z/na letiště k ubytování a na registraci k dispozici mikrobus 8+1, technický doprovod.
  • Pořadatel si účtuje poplatky za změnu osobních údajů – jména apod. (např. za původního majitele startovního čísla, který se nezúčastní ze zdravotních důvodů závodu a dal tak své číslo dále k dispozici). Výše poplatku je závislá na termínu změny údajů.
  • Pořadatel vyžaduje na místě při registraci předložení lékařského potvrzení o zdravotní způsobilosti účasti na závodu.

enjoy winter

Breakfast at Orsa Hostel Uteplatsen

2-bed room

Orsa Hostel 4-bed rooms Orsa Hostel has 2 kitchens for guests

Min. počet přihlášených je 5 osob. Odlet z Prahy.

Přihláška