Autobusový zájezd | Jubilejní 100. ročník | 2. – 7.3.2022

Každý rok se koná první březnovou neděli ve Švédsku legendární Vasův běh.

Závod se běží většinou po rovině tundrou-severským lesem, přes zasněžené pláně a několik jezer. Po startovní rovince následuje výběh (nebo spíše výstup) do mírné, 2 km dlouhé sjezdovky. Pak se už závodníci seřadí do sedmi stop a rovinatým nebo lehce zvlněným terénem se vydají vstříc dalším kilometrům. Na trati je 7 občerstvovacích stanic.

Vzdálenost 90 km se dá po dobré přípravě zdolat, jak dokazují tisíce lyžařů, kteří dojíždějí do cíle.

Odjezd z Prahy dne 2.3.2022 v 11.00 hod., příjezd do Malungu 3.3.2022 odpoledne, závod se koná v neděli 6.3.2022, odjezd z Mory večer po závodě, příjezd do Prahy v pondělí večer 7.3.2022.

Ubytování na 3 noci zajištěno ve srubech střediska MALUNG (4-lůžkové sruby s kuchyňkou). Ubytování bez stravy, na místě možno dokoupit snídaně (cca. 80 SEK / nutno nahlásit předem). V areálu je k dispozici sauna v ceně ubytování. Možnost nakoupení potravin v Malungu (supermarket Lidl a ICA).

Doprava autobusem z Prahy na místo ubytování, na start do Sälenu a zpět z Mory do Prahy, trajekty Rostock – Trelleborg a zpět, 3 noci ubytování. Na trajekt doporučujeme vlastní spacák s sebou.

Cena: 13 990 Kč / osoba včetně startovního čísla

06.03.2022 | Švédsko

Jeden z nejznámějších a nejnavštěvovanějších závodů na lyžích, který se každoročně pořádá ve Švédsku!

Startovní čísla máme k dispozici!

http://www.vasaloppet.se/en

90 km Sälen-Mora

LETECKÁ VARIANTA – Jubilejní 100. ročník VASOVA BĚHU

  • 4 noci ubytování se snídaní (Orsa, cca. 15 km od cíle závodu, 2- až 4-lůžkové pokoje se spol. příslušenstvím na chodbě, 2 plně vybavené kuchyňky k dispozici, jídelna – na místě možnost doobjednání večeří, lyžárna) vč. startovního čísla a dopravy.
  • 03.03. – 07.03.2022, 22.590 Kč + aktuální cena letenky (nyní cca. 6.900 Kč) + poplatek za lyže (1 pár lyží/osoba, lyže musí být uložené a sepnuté v samostatném vaku, cena za 1 směr cca. 50 Eur)
  • Na start přímé autobusové spojení (cena jízdného cca. 250 SEK / není zahrnuta v ceně zájezdu), na transfery z/na letiště k ubytování a na registraci k dispozici mikrobus 8+1, technický doprovod.
  • Pořadatel si účtuje poplatky za změnu osobních údajů – jména apod. (např. za původního majitele startovního čísla, který se nezúčastní). Výše poplatku je závislá na termínu změny údajů.
  • Pořadatel vyžaduje na místě při registraci předložení lékařského potvrzení o zdravotní způsobilosti účasti na závodu.

enjoy winter

Breakfast at Orsa Hostel Uteplatsen

2-bed room

Orsa Hostel 4-bed rooms Orsa Hostel has 2 kitchens for guests

Min. počet přihlášených je 7 osob. Odlet z Prahy.

Přihláška